Fragment dachu tradycyjnego koreańskiego budynku, drzewo w tle.
# Munjeongjeon, budynek reprezentacyjny w pałacu Changgyeonggung. W 1762 roku, w pierwotnej wersji tego budynku (zotał zniszczony i obdudowany) książe Sado został zmuszony przez swego ojca do wejścia do drewnianej skrzyni pełnej ryżu. Była to kara. Książe przebywał w niej przez tydzień aż do swej śmierci z odwodnienia.
Tradycyjna Koreańska, drewniania brama. Jest otwarta, a za nią widać współczesne miasto.
# Będąc stolicą od czternastego wieku, Seoul posiada aż pięć królewskich pałacy. Wszystkie są na tyle blisko siebie, że można między nimi przejść pieszo.
Nocny krajobraz miasta widzianego z góry.
# Seoul, dziesięciomilionowe miasto, jest domem dla mniej więcej jednego z pięciu mieszkańców Korei. Tutaj widziany ze szczytu N Seoul Tower, popularnej atrakcji turystycznej. Ta 230 metrowa wieża stoi na wzgórzu Namsan któro samo ma 270 metrów wysokości. To czyni z N Seoul Tower świetne miejsce do podziwiania tej dużej aglomeracji.
Abstrakcyjna mozaika pochylonych prostokątów.
# W Seoulu można odnaleźć wiele pięknych, nowoczesnych budynków. Tu budynek Hanwha pomiędzy ulicą Euljiro i strumykiem Cheonggyecheon.
Dwa niemal identyczne wieżowce widziane z dołu.
# Bliźniacze wieżowce Parc.1 znajdujące się w znanej z wysokich drapaczy chmur dzielnicy Yeouido. W sumie w Seoulu znajduje się 126 budynków o wysokości co najmniej 150 metrów. I sześć ponad 250-metrowych.
Ciemna ściana wieżowca widziana pod kątem, z jasnymi, prostymi i oświetlonymi liniami na przekątnej.
# Budynek One IFC (International Finance Center). Także w dzielnicy Yeouido. Został zbudowany przez Hyundai, jeden z największych koreańskich ceboli. Te wielkie korporacje są z reguły kontrolowane przez jedną rodzinę i mają wielki wpływ na koreańską gospodarkę. Sam Hyundai odpowiada za około 10% Koreańskiego PKB. Nie powinno być zaskoczeniem, że tak duża koncentracja władzy i wpływów może prowadzić to korupcji. Była prezydent - Park Geun-hye - została skazana w 2018 roku na 24 lata więzienia w dużej mierze za korupcję powiązaną z czebolami.
Abstrakcyjny widok szklanej elewacji budynku w której odbija się elewacja innego budynku.
# Ratusz miejski Seoulu jest nowoczesnym budynkiem wciśniętym obok poprzedniego (będącego obecnie biblioteką) w interesującym połączeniu starego z nowym. Znajduje się na jednym z końców Seoul Plaza, popularnego miejsca gdzie odbywają się koncerty i inne wydarzenia. Jest ono także miejscem gdzie w 2016 roku tłumy protestowały przeciwko (znajdującej się obecnie w więzieniu) prezydent Park Geun-hye.
Dwa wieżowce widziane z dołu. Ten górny odbija się w elewacji dolnego.
# Dwa budynki przy strumyku Cheonggyecheon, Seoul.
Bardzo wysoki wieżowiec widziany z dołu.
# Najwyższy budynek w Korei i szósty najwyższy na świecie - Lotte World Tower.
Stalowa i szklana fasada budynku z inną fasadą odbijającą się w niej.
# Jeden z budynków położonych przy Seoullo 7017 - dawej drodze na wiadukcie, przekształconej w park.
Seria wygiętych, białych prętów, a za nimi budynek.
# Gdzieś w okolicy bramy Sungnyemun, Seoul.
Bardzo regularna siatka kwadratowych okien na dwóch prostopadłych ścianach.
# Budynek Daeshin Financial Center w Seoulu.
Kobieta i mężczyzna siedzący na ławce w romantycznej scenie. Kobieta obejmuje go za szyję.
# Współczynnik dzietności w Korei wynosi 0.73 (2023) i jest jednym z najniższych na świecie. Dla porównania, w UK jest to 1.75 a w Chinah - 1.16. W ciągu ostatnich 16 lat rząd wydał 200 miliardów dolarów starając sie poprawić tę sytuację, bez większych rezultatów.
Kobieta w jasnym płaszczu idzie w górę po stromym chodniku.
# Seoul został zbudowany na wielu wzgórzach. Ponad czterdziestu, według Wikipedii. Na szczęście siatka połączeń metra i autobusów jest rozległa, co często pomaga w unikaniu stromych podejść. Samo metro składa się z ponad 20 linii. Tylko dziewięć głownych linii transportuje około 5 milionów pasażerów dziennie.
Biała latarnia morska na molo, przed klifem.
# Hongdo - mała wyspa na Morzu Żółtym 115 km od Mokpo. Ma ona około sześciu kilometrów długości i mniej niż 300 metrów szerokości w swym najwęższym punkcie. Nie ma tu lotniska. Jedyny sposób, żeby się tu dostać to płynący 3 godziy prom. Dzięki temu nie ma tu zbyt wielu turystów.
Latarnia morksa na betonowym molo.
# Na wyspie Hongdo żyje jedynie kilkaset osób. Jest tam jeden mały supermarket, dwie kawiarenki i kilka restauracji serwujących głównie ryby i owoce morza. Nie ma potrzeby rezerwować hotelu przed przyjazdem - przy wyjściu z portu, po przypłynięciu promu, czekają lokalne kobiety oferując pokoje do wynajęcia.
Biała latarnia morska wydaje się mała między dwoma dużymi, skalistymi górami w kształcie trójkątów.
# Główną atrakcją turystyczną na wyspie Hongdo jest wycieczka łódką turystyczną. Trwa ona około dwóch godzin. Widoki są wspaniałe. Całość jest relaksująca, ponieważ łódka jest mała i nie ma na niej wielu turystów.
Morze i skały widziane z pokładu łódki.
# Łódka turustyczna podpływa w pewnym momencie do rybackiej. Jest to okazja aby kupić świeży lunch. Ryby, jeszcze żywe, są zabijane i krojone na paski. Serwuje się je z kapustą i, opcjonalnie, alkoholem.
Plaża pokryta skałami, morze i wysoka góra.
# Po jednej stronie wyspy jest port, a po drugiej (ponieważ wyspa jest w tym miejscu bardzo wąska, jest to mniej niż 300 metrow), znajduje ię urocze wybrzeże pełne kamieni. Niektórzy układają je w małe pagody, czyli wieżyczki.
Jasne drzewo za polem plantacji herbaty.
# Plantacja zielonej herbaty Daehan Dawon na południu. Rośnie tu sześć milionów krzaków herbaty, produkując około 40% produkcji całego kraju.
Tarasy krzewów herbacianych rosnących na zboczu wzgórza.
# Plantacja zielonej herbaty Daehan Dawon.
Wędkarz stojący na skale przy morzu, próbujący złowić rybę.
# Wędkarz na południowym krańcu plaży Daecheon, jakieś 200 km na południe od Seoulu.
Dachy budynków z antentami telewizyjnymi. W oddali widać wieżę na wzgórzu.
# Wieża N Seoul Tower widziana z parku Naksan oddalonego o kilka kilometrów.
Widok miasta, świateł, znaków drogowych itp. W oddali jest wysoka wieża.
# Ulica w okolicy Dongdaemun Design Plaza, z wieżą N Seoul Tower widoczną w oddali.
Owalny budynek za betonowym murkiem.
# Budynek Dongdaemun Design Plaza - DDP. Uderzająca bryła została zaprojektowana przez Zahę Hadid i wybudowana w latach 2009 - 2013. To miejsce żyje. Jednego z wieczorów odbył się tam, pod gołym niebem, koncert muzyki klasycznej. Darmowy, otwarty dla wszystkich.
Niewyraźne zdjęcie mężczyzny w momencie picia alkohlu z kieliszka, rozmawiającego z innym mężczyzną. Siedzą oni przy stoliku.
# Zdjęcie zrobione z biodra. Zamiast podnosić aparat do oka, trzyma się go nisko - na wysokości biodra właśnie. Trudniej jest wtedy kadrować i ostrzyć, ale jednocześnie fotograf pozostaje niewidoczny. Nikt w pobliżu nie ma pojęcia, że za moment zostanie zrobione zdjęcie, więc nikt nie zmienia swej pozy czy zachowania.
Mężczyzna siedzi przy blacie, jedząc pałeczkami.
# Dongdaemun Market otwarty w 1905 roku. Można znaleźć tu Koreańskie, uliczne jedzenie. Wieczorami robi się tłoczno, co tylko dodaje temu miejscu uroku.